Do ONE FAMILY OFFICE přichází na pozici Portfolio Managera Michael Schulz

Ve skupině ONE FAMILY OFFICE od března působí nově Portfolio Manager Michael Schulz. Komplexní multi family office, který vznikl ve spolupráci s HAVEL & PARTNERS, tak s příchodem Schulze strategicky posílil tým 15 investičních odborníků, který se zaměřuje na identifikaci a sdílení informací o investičních zkušenostech či příležitostech a také na větší prohlubování obchodní spolupráce zakladatelů multi family office a dalších strategických partnerů.

Michael se v rámci ONE FAMILY OFFICE specializuje na investiční agendu, která zahrnuje také sledování veřejných a privátních trhů. Do ONE FAMILY OFFICE přináší zkušenost investičního odborníka, makroekonomického stratéga a portfolio manažera, který již dříve sbíral zkušenosti v řídících investičních funkcích.

Před příchodem do ONE FAMILY OFFICE se Michael z pozice portfolio manažera a člena investičního výboru podílel na budování investiční společnosti EnCor, kde například zavedl nové metodiky pro správu fondů a klientských mandátů. V minulosti pak jako hlavní investiční analytik řídil makroekonomické a investiční názory poradenské firmy Swiss Life Select ČR. Poskytoval zde odborné konzultace téměř 300 poradcům, a dohlížel tím na bezmála 20 miliard Kč v poradenském mandátu firmy.

Michael Schulz je držitelem prestižní mezinárodní certifikace CFA®, kterou se pyšní i někteří přední západní investiční odborníci, mezi nimiž nechybí ani spoluzakladatel investiční skupiny PIMCO Bill Gross nebo slavný makroinvestor Howard Marks. Schulz vystudoval finance v zahraničí a absolvoval stáže v německém Reutlingenu a na Londýnské Škole Ekonomie. V zahraničí dodnes občasně působí jako hostující vyučující.

„Klíčová je pro nás schopnost proaktivně reagovat na změny na trhu a adaptovat své investiční strategie podle aktuálních tržních podmínek. Díky odbornosti a analytickým zkušenostem Michaela nadále rozšiřujeme naši schopnost identifikovat klíčové investiční příležitosti s cílem strategicky a efektivně přistupovat k řízení našeho vlastního portfolia,“ říká k nástupu Michaela Schulze partner ONE FAMILY OFFICE Jaroslav Havel.  

ONE FAMILY OFFICE vznikl ve spolupráci s největší česko-slovenskou advokátní kanceláří HAVEL & PARTNERS a poskytuje komplexní poradenské služby v oblasti ochrany a správy majetku. Sdružený majetek zakladatelů, partnerů a omezeného okruhu obchodních přátel, kteří se podílejí na platformě ONE FAMILY OFFICE, dosahoval k 1. 1. 2024 hodnoty 300 mil. USD. Spojením s dalšími předběžně dohodnutými partnery by během roku 2024 měl dosáhnout miliardu USD, která je nezbytná pro dlouhodobé úspěšné působení na mezinárodním trhu.

Unikátní investiční tým

 

Investiční tým ONE FAMILY OFFICE tvoří 15 špičkových investičních profesionálů s mimořádnými zkušenostmi ze zahraničí (Goldman Sachs, J. P. Morgan, Credit Suisse, J&T investiční společnost, Erste, Bank Austria Creditanstalt), i z největších československých finančních skupin či tzv. Velké čtyřky.

Ve ONE FAMILY OFFICE, jako v jediné multi family office ve střední a východní Evropě, působí 9 seniorních profesionálů, kteří dlouhodobě spolupracovali s dolarovými miliardáři – kromě řídícího partnera Jaroslava Havla také David Neveselý, Kateřina Zychová, Peter Bálint, Daniel Drahotský, Jakub Vrbovský, Michal Kľučár, Petr Dohnal a Jaroslav Baier. Investiční tým podporuje tým skupiny pro privátní klienty advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS, který se skládá z cca 50 právních, daňových a účetních poradců s výjimečným know-how v oblasti služeb správy a ochrany majetku.

ONE FAMILY OFFICE představuje partnerům příležitosti, které jsou dosud v regionu málo dostupné – zejména v oblasti private equity, venture kapitálu, hedgeových fondů či jiných alternativních investic. Při sestavování unikátního investičního týmu bylo cílem zohlednit základní zájem, kterým je diverzifikace majetku jak partnerů multi family office, tak obchodních partnerů, mimo ČR a SR, a to ve spolupráci s elitními finančními odborníky v klíčových světových finančních centrech jako jsou New York, Silicon Valley, Londýn, Frankfurt, Curych, Vídeň či Dubaj, Singapur a Hongkong.

© Copyright One Family Office a. s.

Přejít nahoru