Daniel Drahotský Associated Partnerem v investičním týmu ONE FAMILY OFFICE

ONE FAMILY OFFICE posiluje od března na pozici Associated Partnera Daniel Drahotský s více než 30 lety zkušeností z finančních trhů. Inovativní multi family office, který vznikl ve spolupráci s HAVEL & PARTNERS, tak příchodem Drahotského dále rozšiřuje výjimečné analytické zázemí, díky kterému poskytuje partnerům rozsáhlé informace ohledně investičních příležitostí, včetně těch na globálních trzích. Investiční tým ONE FAMILY OFFICE patří aktuálně s 15 špičkovými investičními profesionály s mimořádnými zkušenostmi k největším a nejzkušenějším na trhu.

Daniel Drahotský se v rámci ONE FAMILY OFFICE zaměřuje na agendu investic. Spolu s dalšími členy vedení, zejména Kateřinou Zychovou a Jaroslavem Havlem pomáhají vybírat, identifikovat a posuzovat konkrétní investiční příležitosti a realizovat investiční záměry či projekty ONE FAMILY OFFICE.

Před nástupem do ONE FAMILY OFFICE Daniel Drahotský řídil divizi Finanční trhy v J&T bance a do roku 2021 působil jako generální ředitel J&T investiční společnosti. Inicioval nebo pomáhal vzniku několika významných investičních fondů a inovací na českém kapitálovém trhu.

Investiční kariéru začínal jako portfolio manažer a následně ředitel Wood & Company Funds. Od roku 2001 měl na starosti investiční poradenství pro institucionální klienty v České spořitelně. Po dobu českého předsednictví EU od roku 2008 byl poradcem na Ministerstvu financí ČR, řídil odbor analýz finančních trhů a zastupoval ministerstvo financí ve Výboru pro finanční trh České národní banky.

„S příchodem Daniela nadále rozšiřujeme bohaté zkušenosti a hluboké znalosti trhu v našem týmu. Jeho expertiza a schopnosti podpoří dál náš cíl dosahovat optimálních výsledků u koinvestičních příležitostí pro naše partnery a umožní nám ještě efektivněji reagovat na aktuální vývoj na trhu, což posílí naši pozici předního multi family office s mezinárodním přesahem,“ komentuje nástup Drahotského Jaroslav Havel.

ONE FAMILY OFFICE vznikl ve spolupráci s největší česko-slovenskou advokátní kanceláří HAVEL & PARTNERS a poskytuje komplexní poradenské služby v oblasti ochrany a správy majetku. Sdružený majetek zakladatelů, partnerů a omezeného okruhu obchodních přátel, kteří se podílejí na platformě ONE FAMILY OFFICE, dosahoval k 1. 1. 2024 hodnoty 300 mil. USD. Spojením s dalšími předběžně dohodnutými partnery by během roku 2024 měl dosáhnout miliardu USD, která je nezbytná pro dlouhodobé úspěšné působení na mezinárodním trhu.

Unikátní investiční tým

 

Investiční tým ONE FAMILY OFFICE tvoří 15 špičkových investičních profesionálů s mimořádnými zkušenostmi ze zahraničí (Goldman Sachs, J. P. Morgan, Credit Suisse, J&T investiční společnost, Erste, Bank Austria Creditanstalt), i z největších československých finančních skupin či tzv. Velké čtyřky.

Ve ONE FAMILY OFFICE, jako v jediné multi family office ve střední a východní Evropě, působí 9 seniorních profesionálů, kteří dlouhodobě spolupracovali s dolarovými miliardáři – kromě řídícího partnera Jaroslava Havla také David Neveselý, Kateřina Zychová, Peter Bálint, Daniel Drahotský, Jakub Vrbovský, Michal Kľučár, Petr Dohnal a Jaroslav Baier. Investiční tým podporuje tým skupiny pro privátní klienty advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS, který se skládá z cca 50 právních, daňových a účetních poradců s výjimečným know-how v oblasti služeb správy a ochrany majetku.

ONE FAMILY OFFICE představuje partnerům příležitosti, které jsou dosud v regionu málo dostupné – zejména v oblasti private equity, venture kapitálu, hedgeových fondů či jiných alternativních investic. Při sestavování unikátního investičního týmu bylo cílem zohlednit základní zájem, kterým je diverzifikace majetku jak partnerů multi family office, tak obchodních partnerů, mimo ČR a SR, a to ve spolupráci s elitními finančními odborníky v klíčových světových finančních centrech jako jsou New York, Silicon Valley, Londýn, Frankfurt, Curych, Vídeň či Dubaj, Singapur a Hongkong.

Struktura ONE FAMILY OFFICE v zahraničí investuje a plánuje investovat do akcií, dluhopisů, ale také do špičkových hedgeových fondů, private equity fondů a venture kapitálových fondů, zejména v USA a na globálních trzích. Také do individuálních privátních dealů v oblasti venture kapitálu, growth equity, IPO na zahraničních burzách či do nemovitostních fondů nebo individuálních nemovitostí.

© Copyright One Family Office a. s.

Přejít nahoru