balint-peter-pozadi-2

Peter Bálint

Partner
Dubaj a Slovensko

Peter je partnerem v ONE FAMILY OFFICE s působností v Dubaji a částečně na Slovensku, kde má na starosti investice do zahraničních private equity a venture capital fondů, koinvestice a přímé investice. Také se podílí na formování makro strategie a taktické alokaci aktiv.

Před ONE FAMILY OFFICE působil Peter v největším slovenském single family office, kde byl zodpovědný za investice do soukromých růstových firem a růstových akcií. Peter začal svou kariéru v Erste Group, kde postupně působil na odděleních řízení bilance, obchodování s dluhopisy a na alternativnich investicích. V rámci alternativních investic měl na starosti long/short equity hedge fondy a investice do regionů východní Evropy, Blízkého východu a subsaharské Afriky. Po odchodu z Erste Group spolu s investorskou skupinou realizoval investice do speciálních situací v distressovaných dluhopisech a akcich, investice do obnovitelných zdrojů energie ve střední Evropě a v roce 2016 založil investiční fond, který byl nominován na nejlepší nový evropský hedgeový fond.

V současnosti žije a působí v Dubaji, kde se stal aktivní součástí komunity family office. Peter disponuje širokou sítí kontaktů v sektoru alternativních investic a je spoluorganizátorem iniciativy TradeMission, která se zaměřuje na prezentaci nejlépe performujících amerických alternativních manažerů ve Spojených arabských emirátech.

Peter je členem představenstva několika portfoliových společností, jako jsou Linkfire, Micropolis Robotics a Alfa Solar Invest.

© Copyright One Family Office a. s.

Přejít nahoru