karel_matyska_300x300_gold

Karel Matyska

Karel Matyska je úspěšný podnikatel a spolumajitel několika firem s obraty vyšších než mld. Kč. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a v minulosti pracoval také jako vědecký pracovník v oblasti teoretické kybernetiky. V r. 1990 pracoval v nejvyšších funkcích Federálního ministerstva vnitra.

Mezi lety 1991 a 2001 vybudoval a řídil mimo jiné společnost 100MEGA zabývající se výpočetní technikou, strojírenskou firmu Codegen či společnost Guseppe produkující mražené pokrmy. Dlouhodobě se také zabývá vlastními investicemi do problémových podniků a řízením jejich restrukturalizací.

Mezi jeho nejúspěšnější projekty patří vedení restrukturalizace či vybudování společností Graspo, MD logistika, Markid, Skaličan, VIVA Gelato, Egres construction material, FrostFood nebo na Slovensku PPS Group.

Vedle toho jako poradce řídil finanční restrukturalizaci skiareálu Špindlerův Mlýn. Je rovněž spoluvlastníkem znalecké kanceláře Value Added znalecká. Podílel se na analýze dopadů zákona o vyrovnání státu s církvemi a vzniku Analytické skupiny pro diecéze, prováděl restrukturalizaci společnosti Karmelitánské nakladatelství, Nemocnice sv. Kříže na Žižkově a především Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi, kterou nyní řídí.

© Copyright One Family Office a. s.

Přejít nahoru