Michal Kľučár posiluje ONE FAMILY OFFICE na Slovensku na pozici Associated Partnera

TISKOVÁ ZPRÁVA

Michal Kľučár posiluje na pozici Associated Partnera slovenský tým ONE FAMILY OFFICE. Pod vedením partnerů Jaroslava Havla, Davida Neveselého a Petra Bálinta je Michal Kľučár spolu s Associated Partnerem Štěpánem Štarhou přímo zodpovědný za vedení ONE FAMILY OFFICE na Slovensku. Na slovenský trh přinesl začátkem roku 2024 inovativní multi family office nový rozměr v oblasti profesionální správy a ochrany majetku. Pro bonitní rodiny a jednotlivce zajišťuje komplexní poradenské služby s mezinárodním přesahem a maximálním klientským komfortem. ONE FAMILY OFFICE vznikl ve spolupráci s největší česko-slovenskou advokátní kanceláří HAVEL & PARTNERS. Sdružený majetek zakladatelů, partnerů a omezeného okruhu obchodních přátel, kteří se podílejí na platformě ONE FAMILY OFFICE, dosahoval k 1. 1. 2024 hodnoty 350 milionů USD. Spojením s dalšími předběžně dohodnutými partnery by během roku 2024 měl dosáhnout miliardu USD, která je nezbytná pro dlouhodobé úspěšné působení na mezinárodním trhu.

Celý tým tvoří 15 špičkových investičních profesionálů s mimořádnými zkušenostmi ze zahraničí (Goldman Sachs, J. P. Morgan, Credit Suisse, Erste Bank Austria Creditanstalt), i z největších československých finančních skupin či tzv. Velké čtyřky, včetně 4 partnerů, jejichž majetek tvoří základ ONE FAMILY OFFICE. Investiční tým podporuje tým skupiny pro privátní klienty advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS, který se skládá z cca 50 právních, daňových a účetních poradců s výjimečným know-how v oblasti služeb správy a ochrany majetku.

Michal Kľučár přináší do ONE FAMILY OFFICE více než 15 let manažerských zkušeností na pozici špičkového ekonoma. Našim obchodním partnerům je schopen poskytnout výjimečné analytické zázemí a využívat pro ně nejlepší informace ohledně investičních příležitostí. Identifikuje a posuzuje konkrétní obchodní příležitosti odpovídající jejich aktuální strategii či momentálním potřebám a realizuje investiční záměry“, říká o zapojení Kľučára Jaroslav Havel, partner ONE FAMILY OFFICE a také řídící partner advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS.

Od roku 2008 byl Michal Kľučár součástí úzkého interního týmu pro fúze a akvizice, který realizoval celou řadu strategických akvizic, na jejichž základě vznikla skupina Energetický a průmyslový holding (EPH, 2022 EBITDA 4 mld. EUR). Zároveň působil jako člen senior managementu na pozicích člena představenstva, finančního ředitele a zástupce generálního ředitele na Slovensku, v Polsku a ve Švýcarsku ve společnostech s kumulativní EBITDA přesahující 1 miliardu. EUR, převážně v oblasti energetiky a infrastruktury. Je absolventem Vysoké školy ekonomické a ČVUT v Praze.

Slovenský tým ONE FAMILY OFFICE

 

Slovenský tým momentálně tvoří 4 seniorní investiční profesionálové, partner Peter Bálint působící v Dubaji a na Slovensku, Associated Partner Michal Kľučár působící v Bratislavě a Brně, senior wealth manažer Jakub Vrbovský působící v Praze a Curychu, investiční manažer Jan Hladký působící v Praze a osm seniorních poradců – právníků a daňarů advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS vedených v Bratislavě partnerem Štěpánem Štarhou. V Bratislavě, kde má advokátní kancelář mimořádně rozsáhlou klientelu na Slovensku, včetně podstatné části nejbohatších Slováků podle časopisu Forbes, v podstatném rozsahu působí také spoluzakladatel One Family Office Jaroslav Havel spolu s partnerem Davidem Neveselým.

Mezinárodní dosah

 

ONE FAMILY OFFICE přináší komplexní právní poradenství a související daňové služby slovenským i českým klientům při mezinárodních investicích odpovídajících rozsahu služeb nejúspěšnějších mezinárodních právnických firem a nejkomplexnější mezinárodní podpoře dostupné pro české a slovenské advokátní kanceláře. Klienti mají přístup k mezinárodním i lokálním znalostem a odbornosti prostřednictvím více než 90 tisíc právníků ve zhruba 160 zemích světa. Tento typ služeb je poskytován ve 12 jazycích a experti spolupracujícího týmu klientům asistovali v téměř 110 zemích světa v kooperaci s předními mezinárodními právnickými firmami v Evropě, Asii, Severní Americe, Africe i Austrálii.

Při sestavování našeho unikátního investičního týmu jsme přihlíželi k našemu základnímu zájmu, a to je diverzifikace majetku jak partnerů multi family office, tak našich obchodních partnerů, mimo Slovensko a Českou republiku. Dosáhli jsme toho ve spolupráci s elitními finančními odborníky v klíčových světových finančních centrech jako je New York, Silicone Valley, Londýn, Frankfurt, Curych, Vídeň, Dubaj, Singapur a Hongkong. Prostřednictvím ONE FAMILY OFFICE chceme představit příležitosti, které jsou dosud v našem regionu málo dostupné – zejména v oblasti private equity, venture kapitálu, hedgeových fondů či jiných alternativních investic,“ dodává Jaroslav Havel.

Struktura ONE FAMILY OFFICE v zahraničí investuje a plánuje investovat do akcií, dluhopisů, ale také do špičkových hedgeových fondů, private equity fondů a venture kapitálových fondů, zejména v USA a na globálních trzích. Také do individuálních privátních dealů v oblasti venture kapitálu, growth equity, IPO na zahraničních burzách či do nemovitostních fondů nebo individuálních nemovitostí. Spolu s řídícím partnerem HAVEL & PARTNERS Jaroslavem Havlem jsou dalšími partnery ONE FAMILY OFFICE David Neveselý, partner advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS; ředitelka investiční společnosti Verdi Capital Kateřina Zychová, která má mnohaleté zkušenosti s prací pro velké investiční banky na newyorské Wall Street a v londýnském City, a Peter Bálint, který přichází z největšího slovenského single family office.

Inspirací pro založení ONE FAMILY OFFICE byly zejména zásady Warrena Buffetta a Charlieho Mungera ze společnosti Berkshire Hathaway, kteří jsou považováni za nejlepší investory od 2. světové války. Koncept vychází také z principů Raye Dalia, který vybudoval společnost Bridgewater, jednu z nejvýznamnějších soukromých společností ve Spojených státech.

© Copyright One Family Office a. s.

Přejít nahoru