Architekti rodinného bohatství

Zdroj: Týdeník Euro

Přinášíme komplexní poradenské služby v oblasti profesionální správy a ochrany majetku a chceme zároveň představit příležitosti, které dosud v Česku nejsou dostupné, říká Peter Bálint, partner společnosti One Family Office.

Od jaké hodnoty majetku má smysl správa v rámci multi family office?

 

Servis One Family Office je založen na komplexních poradenských službách pro bonitní rodiny a jednotlivce s disponibilním majetkem kolem milionu dolarů (individuální služby) či 10 milionů dolarů (komplexní služby). Osob s disponibilním majetkem nad milion dolarů je podle dostupných dat a studií v Česku a na Slovensku asi 50 tisíc a osob s celkovým majetkem nad 10 milionů pak něco mezi třemi a čtyřmi tisíci. Pro ně už není zajímavé klasické privátní bankovnictví, nicméně nevědí, jak se dostat k zajímavým příležitostem. Pak může multi family office dobře působit jako agregátor nejlepších příležitostí na trhu. Interní tým One Family Office spravuje majetek zakladatelů, partnerů a omezeného okruhu obchodních přátel, jehož hodnota přesahuje 7,5 miliardy korun. Spojením s dalšími vytipovanými či už předjednanými subjekty pak míříme už během roku 2024 k miliardě dolarů, která je nezbytná pro úspěšné působení na mezinárodním trhu. Seniorní členové týmu působí v Londýně a v Dubaji; v roce 2024 připravujeme rozšíření působení o zastoupení v Curychu a ve Frankfurtu.

Kam investice nejčastěji směřují?

 

S One Family Office chceme představit příležitosti, které zde nejsou dostupné, zprostředkovat top jména, rolls-royce v oblasti investic, private equity, venture kapitálu, hedgeových fondů či jiných alternativních investic. Oblíbenou strategií, do které family offices investují, je private debt, tedy půjčky firmám na základě hloubkového due diligence s vysokou zástavou. Půjde o velkou část toho, čím se budeme zabývat. Další oblíbenou strategií jsou koinvestice s private equity a venture capital firmami, kde má investor možnost účastnit se konkrétního investičního případu po boku velké firmy nebo investora jako například stažení Twitteru z burzy Elonem Muskem.

© Copyright One Family Office a. s.

Přejít nahoru